Škola obnovy venkova Obec Třanovice Třanovice služby o.p.s. Elektronická zelená knihovna Třanovice
oddělovač
Stránky:

Zelené centrum podpořeno NF Hyundai a Nadací OSF

26.08.2019 14:49

V roce 2019 realizuje Zelené centrum projekt  Praktikum environmentální výchovy II. Tento projekt vznikl za podpory Nadačního Fondu Hyundai a Nadace OSF. Projekt  napomáhá přenosu již zpracovaných environmentálních témat pro menší děti do praxe, zajištění výukových pomůcek a realizaci praxí již ověřeného II. týdenního ozdravného pobytu dětí z MŠ v Beskydech.
Podrobnější informace naleznete v záložce Nabízené služby - Školní programy EVVO.

       

 
 

Ukliďme Česko - PODPORUJEME!

19.03.2019 12:40

"Ukliďme svět, ukliďme Česko" je dobrovolnická akce zaměřená na úklid černých skládek a dalšího odpadu na místech, kde být nemá. K tomu, aby byla akce úspěšná, potřebujeme, aby se o možnosti zapojení dozvědělo co nejvíce lidí. A docela se to daří, loňského ročníku se zúčastnilo více než sto tisíc dobrovolníků. 
Velký jarní úklid se letos bude konat v sobotu 6. dubna 2019 po celé zemi, zapojte členy svých organizací a uspořádejte úklid vlastní (každý na svém dvorečku). Naším zájmem je příroda bez odpadků. Taková, aby v ní lidé mohli trávit svůj čas co nejkvalitněji. 
Facebook: http://www.facebook.com/UklidmeCesko
Twitter: http://twitter.com/UklidmeCesko
Web: http://www.uklidmecesko.cz
 
 

Zelené centrum opět podpořeno Moravskoslezským krajem!

28.06.2018 09:04

Pro rok 2018 Moravskoslezský kraj vyhlásil program pro podporu vzdělávání a poradenství v oblasti životního prostředí. Zelené centrum v Třanovicích uspělo se svým projektem a získalo podporu kraje a to v oblasti enviromentálního vzdělávání pro MŠ a 1. stupeň ZŠ. Cílem je rozšířit a zajistit materální základnu, tj. výukové pomůcky a pracovní listy a upravit již stávající programy enviromantální výchovy pro tuto novou cílovou skupinu. Dojde také k rozšíření Zelené knihovny o nové tituly a pilotně budou nové vzdělávací materiály ověřeny na ozdravném pobytu v Beskydech pro děti z mateřské školky. K tomu účelu budou lektoři Zeleného centra proškoleni v centru ekologických aktivit Sluňákov.  Projekt zároveň umožňuje propagaci a pokračování exkurzí environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty v měsících březen - říjen 2018 nejen pro žáky a studenty, ale také pro zájmové a seniorské skupiny návštěvníků Třanovic a venkovské podnikatelské zóny. 

 
 

Výzva k zapojení se do akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018!

01.03.2018 11:41

Dobrý den, 

rádi bychom vás oslovili s nabídkou spolupráce na dobrovolnické akci Ukliďme svět, ukliďme Česko 2018. 
Jedná se o celorepublikovou akci, během které mnoho nadšených účastníků (v loňském roce se účastnilo téměř 100 000 dobrovolníků) uklízí Českou republiku.
Možností, jak nám pomoci, je celá řada:
1. Zapojte se aktivně do projektu a uspořádejte úklid:
http://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/organizator/
2. Dejte o nás vědět. Sdílejte o nás informace na svém facebooku, webové stránce, se svými  členy a spřátelenými organizacemi.
http://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/medialniPartner/
3. Pomozte nám mapovat. Nedílnou součástí projektu je i osvěta, mapování a vyvolávání celospolečenské diskuze na téma problematiky černých skládek.
http://www.uklidmecesko.cz/zapojitse/mapovaniCernychSkladek/
 
Veškeré potřebné informace o projektu naleznete na našem webu http://www.uklidmecesko.cz/
Nezapomeňte, bez Vás Česko neuklidíme! Proto se zapojte ještě dnes a dejte nám o tom vědět.
Máte-li jakékoliv dotazy, napište nám.
Děkujeme za pomoc a těšíme se na spolupráci!

S pozdravem Petra Vrbacká

Ukliďme svět, ukliďme Česko!
E-mail: petra@uklidmecesko.cz
Mobil: +420 776 663 777
 
 

Dopad změn klimatu na člověka - naše aktuální téma

17.08.2017 10:46

Zelené centrum Třanovice připravuje na začátek školního roku 2017/2018 nové téma environmentální výchovy.

Při zpracování loňského tématu Význam vody v krajině, hospodaření s vodou a zadržení vody v krajině se odborný tým Zeleného centra neustále setkával s blízce souvisejícím tématem změny klimatu. Proto je v letošním roce připravována speciální prezentace a především pak pracovní listy pro žáky a studenty na téma DOPAD ZMĚN KLIMATU NA ČLOVĚKA, které budou poprvé k dispozici pro terénní exkurze Zeleného centra od září 2017. Díky projektu Zelené centrum Třanovice 2017, podpořeném Nadací ČEZ, dojde tak k rozšíření portfolia nabízených výukových programů. Pro objednávku exkurzí pište na sov@tranovice.org 

 

 
 

VÝTVARNÁ SOUTĚŽ "VODA V KRAJINĚ" - vyhlášení výsledků

09.06.2017 10:09

Zelené centrum v Třanovicích již opakovaně vyhlásilo výtvarnou soutěž určenou pro 2. stupeň základních škol.

Do soutěže se do 20. října 2017přihlásilo celkem 6 základních škol se 47 výtvarnými pracemi na téma "VODA V KRAJINĚ". 1. místo získala Zuzana Poloková ze VII. C, ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina za výtvarné dílo s názvem "Potok v ranní mlze", 2. místo patří Báře Godulové, z 9. ročníku ZŠ a MŠ Těrlicko a 3. místo získala Karolína Kostková ze VII. C, ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina za výtvarné dílo s názvem "Na břehu jezera". Všem upřímně blahopřejeme!

Vítězné práce a výsledky do 5. místa soutěže najdete v přílohách. 

 

Oceněné výtvarné práce

Výsledky soutěže
 

Aktualizace témat Zeleného centra v Třanovicích

07.06.2017 14:46

ŠOV Třanovice, o. p. s. pořádá setkání koordinátorů EVVO a učitelů přírodovědných oborů.

Setkání se uskuteční v rámci vzdělávacích akcí na rok 2017 v projektu MAP FM ve čtvrtek 15. června 2017 od 14:00 do 16:00 hod ve školicí místnosti Kapplova dvora v Třanovicích, při příznivém počasí bude možnost prohlídky naučné stezky a lesoparku. 

 

Přihláška 15_06_2017
 

Akce Ukliďme Česko a fotosoutěž - zapojte se!

06.04.2017 17:40

Chcete být aktivní při úklidu naší přírody, vesnic a měst?

Velká úklidová akce po celé zemi se chystá v sobotu 8. dubna 2017. Více informací i ohledně vyhlášené fotosoutěže naleznete na www.UklidmeCesko.cz a v přílohách této aktuality.

 

Akce Ukliďme Česko

Fotosoutěž
 

Nadace ČEZ podpoří Zelené centrum - Podpořte náš projekt v aplikaci EPP

25.03.2017 09:01

Náš projekt na rok 2017 byl vybrán k podpoře Nadací ČEZ. Abychom žádanou podporu obdrželi, je třeba nasbírat body pomocí našich příznivců a aplikace EPP, kterou si můžete stáhnout do svých chytrých mobilů. Potom už stačí při vlastní sportovní aktivitě spustit aplikaci a posílat body našemu projektu Zelené centrum Třanovice 2017.

Další potřebné informace najdete na webových stránkách www.pomahejpohybem.cz a nově i na fcb stránkách www.facebook.com/EPPpomahejpohybem/, kde můžete sledovat aktuální dění a přidat tam třeba i svůj like J

 

Leták k EPP
 

Vyhlášení výsledků soutěže Ekologický komiks

11.11.2016 11:53

Zelené centrum Třanovice při ŠOV Třanovice, o. p. s. vyhlašuje výsledky výtvarné soutěže s tématem Ekologický komiks. Soutěž se uskutečnila v rámci projektu Zelené centrum 2016 podpořeném odborem životního prostředí Moravskoslezského kraje.

Do soutěže bylo zasláno 90 výtvarných prací. V kategorii základních škol zvítězila kolektivní práce žákyň Terezy Tesařové, Kláry Masopustové, Pavly Marančákové a Elišky Rusiňakové z 6. třídy ZŠ Fryčovice. V kategorii středních škol zvítězili s kolektivní prací studenti Eliška Školová, Lukasz Michalski, Martina Horváthová a Patricie Klimšová ze Střední školy a základní školy Havířov - Šumbark. Vítězům blahopřejeme!

Kategorie ZŠ:

2. místo - Masarykova ZŠ Návsí (Jakub Boščík, Ivana Krnošová, Simona Hermanová)

3. místo -  ZŠ Kontešinec, Český Těšín (Bibiana Kotzianová)

Kategorie SŠ:

2. místo - MŠ, ZŠ a SŠ Slezská diakonie, Starý Bohumín (Marcel Kakáč, Patricie Balážová)

3. místo - MŠ, ZŠ a SŠ Slezská diakonie, Starý Bohumín (Stanislav Schnörch)

O způsobu předání ocenění budou školy informovány individuální zprávou po 20. 11. 2016.

 

1. místo ZŠ

1. místo SŠ